Уже багато століть поспіль в медицині і косметології використовують ефірні олії. Вони володіють дивовижними цілющими властивостями, які не вдалося, поки що, відтворити людині. Ароматних олій багато, але зупинитися хочеться на найпопулярніших, і почнемо ми з лаванди. Чи знали ви, що в Україні тепер можна знайти справжні прованські краєвиди? Так-так, на Закарпатті біля міста Перечин висадили вісім гектарів лаванди. Для великого виробництва цього дуже мало, але щоб отримати яскраві емоції, насолодитися ароматом і доторкнутися до невимовної краси вистачить.
І з середини травня по липень можна заспамити свій інстаграм яскравими фото на фоні лавандового поля. Сподіваємось, тепер чекати весни буде веселіше, а мріяти про український Прованс легше, додавши в аромолампу кілька крапель лавандової ефірної олії. У аптеках «Триоль» 100% натуральна лавандова олія продається в об’ємах 5, 10 і 20 мілілітрів. А скільки вам потрібно щоб спокійно діждатись подорожі до поля лаванди?
Аромат лаванди знайомий кожному і описувати його немає особливої потреби. Яскравий пряно-трав'янистий квітковий аромат врізається в пам’ять і заспокоює, навіть якщо його просто згадуєш. Олія лаванди одна з небагатьох, яку можна застосовувати на шкіру і слизову прямо, без розведення. Використовується для всіх типів шкіри, особливо для чутливої, бо містить мінімальну кількість терпенів. Вона діє антисептично, відновлює клітини шкіри та заспокоює нервову систему.
Лаванда природний антидепрессант і хороший засіб проти безсоння. Ще олія володіє цілющими властивостями проти головного болю і мігрені, знижує кров'яний тиск, заспокоює і лікує опіки, гнійні рани, глибокі рани. Репелент і дієвий засіб проти вошей і молі, лаванда використовується в натуральних інсектицидних засобах. Кілька крапель масла, доданих в засоби по догляду за волоссям, допоможуть проти лупи, а змішані з масажним маслом зменшать напругу м'язів.
Це архіважливе питання явно мучило вчених, бо було проведено цілу низку досліджень, що показали: алкоголь не змінює і не відміняє ефект антибіотиків, частково це корисний міф. Що правда, тільки частково, тож досить теорії, перейдемо до доведених фактів, невеликої їх частини: